Hizmetlerimiz

Venus Legacy

Invasif olmayan vücut biçimlendirme

Selülit azaltma

Kırışıklık azaltma

Çevresel daraltma

Cilt sıkılaştırma

Çatlak azaltma


Çıplak Gerçek

Vücut biçiminiz, cilt tonunuz, diyet ve egzersiz planınız ne olursa olsun, zaman içerisinde cildimiz elastikiyetini yitirir, kolajen yapısı zayıflar ve belirli yağ kümelerinden kurtulmak daha da zorlaşır. Kırışıklıklar, ince çizgiler ile birlikte genetik selülit oluşum durumunda iseniz iyileşme süreci gerektirmeden üstün sonuçlar sunan, konforlu ve ödeyebileceğiniz bir tedavi istemez misiniz?

Doğrudan Çözüm

Venus Legacy gerçek oyuncuları LiftFX & SculptFX sahaya sürüyor. Nihayet sizler için invazif olmayan ve ağrısız bir çözüm! Bu iki farklı devrimsel tedavi radyo frekans, manyetik puls ve Vari-Pulse teknolojisi kullanarak tüm sorunlarınızı bir arada tedavi eder. İnceleyiniz ve bizim sizlere neler sunduğumuzu görünüz.

LiftFX ve SculptFX Hakkında Bilinmesi Gerekenler


LiftFX ve SculptFX ne sunmaktadır?

Bu tedaviler cilde yoğun ve eşlenik bir ısı matriksi oluşturan Multipolar Radyo Frekans ve Manyetik Puls iletmektedir. Bu uygulama kolajen sentezine ve kasılımına fibroblast üretimine, yeni vaskularizsyona ve lipolize neden olmaktadır.

Seans sayısı ne olmalıdır?

Tedavi seansı sayısı hastadan hastaya değişmektedir. Uzmanınıza başvurarak sizin için doğru seans sayısının saptanmasını sağlayınız.

Tedavi güvenli midir?

EVET! Radyo frekans ve manyetik puls tıpta uzun yıllardan beri kullanılmaktadır ve güvenli ve etkin bir teknoloji olduğu kanıtlanmıştır. Yine de uzman, tıbbi geçmişinize bir göz atarak ve estetik beklentileriniz doğrultusunda LiftFX ve SculptFX tedavilerinin size uygun olup olmadığını belirler.

İyileşme süresi gerektirir mi?

Kesinlikle iyileşme süresi gerektirmez. Bir bölgenin seansı 30 dakikadan az bir süre alır ve advers yan etkileri yoktur. Öğlen yemek arasında seans alabilir ve işinize geri dönebilirsiniz.

Venus Legacy Videolar

Icoone

Bacak ve basen bölgesinde oluşan deformasyon ve selülitte çift başlıklarla yapılan sıkılaştırma, tedavi ve kesin sonuç. Zayıflama dalında kendini ispat etmiş. Dünyada tek patentli cihaz olan Icoone Roboderm teknolojisi sayesinde her desimetrekaresine 1180 mikro-alveolar uyarım üretebilen DÜNYADAKİ TEK CİHAZDIR. Yaşlanma karşıtı aksiyon, cildi yeniler ve yeniden oksijenleme yapar. Doku elastikiyetini uyarır. Yeni kolajen üretimi tetikleyerek cildi sıkılaştırır. Zindelik uygulamasıyla cilt kalitesini yükseltir yüzü şekillendirir.Selülit tedavisinde

Bölgesel yağlanmaların giderilmesinde

Doku gevşekliklerinin yok edilmesinde

Mevsim dönüşlerinde yaşanan yorgunlukların giderilmesinde

Vücut kontürlerinin düzeltilmesinde

Icoone'un kullanım amacı nedir?

Vücut modelleme ve çevresel daraltma

Kalçaları modelleme ve sıkılaştırma

Bel çevresi daraltma, tonlama ve modelleme

Kol doku elastikiyeti uyarımı

Üst vücut bölgeleri ve ense arkası çevresel daraltma ve modelleme

Diz, baldır ve bilek adipozlarını giderme ve modelleme

Baldır içi doku elsatikiyeti uyarımı ve modelleme

Icoone Video

Kalıcı Epilasyon

Kalıcı epilasyon nedir?

Kalıcı epilasyon, vücutta oluşan kıllanmanın giderilmesinde en etkili medikal teknolojidir. İnsanlar kalıcı epilasyon tekniği öncesinde çok farklı yöntemler kullanıyorlardı. Bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Kalıcı epilasyon bu sorunu gidermede en etkili medikal estetik yöntemidir.

Kalıcı epilasyon nasıl yapılır?

Kalıcı epilasyon süreci, epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi, bölgedeki uzun olan kılların kısaltılarak epilasyona uygun hâle getirilmesi ve kalıcı cihazı ile taranması şeklinde üç aşamadan oluşmaktadır. Kalıcı epilasyona başlamadan önce, epilasyon yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. Daha sonra ten ve kıl rengine göre size en uygun kalıcı epilasyon cihazı ile epilasyon yapılacak bölge taranır. Bu işlem kıl yoğunluğuna göre birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir. Bir seans yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmekte ve seans aralıkları 4-8 hafta arasında değişmektedir. Tedavinin bitmesi için gerekli olan seans sayısı 3 ile 6 seanstır. Kalıcı epilasyon tedavisi hem kısa sürmekte hem de kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Epilasyonda kullanılan lazer tipleri nelerdir?

Kalıcı epilasyon cihazlarının etkin dalga boyları farklı olduğundan dolayı cihaz çeşitliliği ile karşılaşmaktayız. Epilasyonda kullanılan lazer tipleri başında alexandrite, diod, NdYag gelmektedir. Ayrıca lazer olmayan yoğun ışık kaynaklı IPL cihazları da bu gruba girmektedir.

Kalıcı epilasyonda %100 garanti verilebilir mi?

Kesinlikle "Kalıcı epilasyonda bitene kadar kampanya", "Kalıcı epilasyonda bitme garantili kampanya" gibi söylemlerden kaçınmak gerekir. Özellikle IPL cihazı kullanan yerlerde bu tip sloganlar sık kullanılmaktadır. Ciddi bir sağlık kuruluşu diğer tıbbi konularda olduğu gibi kalıcı epilasyon uygulamalarında garanti vermez. Ancak ortalama olarak, dozları çok iyi ayarlanmış etkin cihazlarla, uygun kalıcı tipinin uygun kişi ve bölgelerde kullanılması ile kalıcı epilasyonda bayanlarda başarı %70-90, erkeklerde %60-80 düzeylerindedir. Kalan kıllarda incelip rengi açıldığından tatmin edici sonuçlar sağlanmaktadır.

Kalıcı epilasyon öncesi dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Kalıcı epilasyona gelmeden bir hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vb.) işlemi yapılmaması gerekir.

Açık yara üzerine uygulanamaz

Kalıcı epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar cilde herhangi bir pealing yapılmamalıdır.

Güneşten koruyucu (en az 15 faktör ) ürün kullanılması gerekir.

Uçuk, siğil gibi deri hastalıklarında lezyon üzerine uygulanamaz.

Kalıcı epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi işlemlerin yapılmaması gerekir.

Kalıcı epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımıyla kısaltılabilir.

Son 6 ay içerisinde "roaccutane" kullanılmamış olunması gerekmektedir.

Kalıcı epilasyon yapılacak bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır.

Kalıcı Epilasyon Sonrası

Kalıcı epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içinde uzayarak dökülmeye başlar.

Kişinin cilt hassasiyetine göre 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşabilir.

Epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, pealing gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.

Hormonal bozukluğu olan kişilerde seans sayıları daha az veya daha fazla olabilmektedir.

Her seans sonrası kıl yoğunluğu % 15-20 arasında azalacaktır.

Epilasyon uygulandıktan sonra 3 gün yoğun güneş ışığından korunulmalıdır. Güneşe çıkmak gerekiyorsa koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Kalıcı epilasyon niçin kıl sorununu tek seansta bitirememektedir?

Her bir kılın, aktif (anajen faz) ve pasif (telojen) dönemlerden oluşan kendi içinde yaşam döngüsü vardır. Vücudun bölgesine göre değişmek üzere yaklaşık kılların %5-20'si aktif dönemdedir. Kalıcı epilasyon uygulaması yalnızca aktif dönemdeki kılları yok edebildiğinden birden fazla seans yapmak gerekmektedir. Her seansta aktif dönemdeki kıllardan uzaklaştırılır. Böylece ilerleyen uygulamalar ile kıl sorunu en aza indirilir. Ticari amaçla seans sayısını arttırmak için bölgeye özel kıl olgunlaşma evresi takip edilmezse başarı beklenende düşük olabilir.

Lazer ışını kalıcı epilasyonu nasıl sağlamaktadır?

Lazer tümü aynı dalga boyunda yüksek enerjili bir ışındır. Saniyenin binde biri düzeyindeki bir atışla cilde lazer ışını sayesinde uygulanan yüksek enerji kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir. Çevre dokuya zarar vermeden yalnızca bu noktada oluşan yüksek ısı sayesinde kıl kökü tahrip edilir.

Tedaviye başlarken tüylerin durumu nasıl olmalıdır?

İlk uygulamaya tüylerin tümü hiç değilse 1 mm yüzeydeyken başlamak uygun olur. Bu nedenle uygulamadan 2-4 hafta önce her türlü müdahale kesilmelidir. 7-14 gün sonra yeniden çıkmış gibi görünen tüyler cansız olup, yumuşakça silindiğinde dökülecektir.

Uygulamadan sonra günlük yaşantıma devam edebilir miyim?

Kalıcı epilasyon uygulaması sonrası bazı kişilerde hafif bir kızarıklık ve kabarıklık mevcut olabilir ve bu durum çok kısa sürer. Bireyleri günlük yaşantılarında hiç bir kısıntıya gerek kalmaz.

Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler nelerdir?
Alexendrite Lazer
Nd-Yag Lazer
  • Alexandrite lazerler epilasyon amacıyla en çok kullanılan lazerlerdir . Kozmetik veya estetik kalıcı epilasyon olarakta bilinen bacak, genital, koltuk altı bölgelerinde en etkili kalıcı epilasyon sağlayan lazerlerdir. Özellikle açık cilt tiplerinde önerilmektedir. Açık cilt tipine ve koyu kıl rengine sahip kişilerde kullanımı oldukça başarılıdır. Yüz, Sırt ve kollar da Alexandrite lazerlerin etkinliği düşüktür. Sırt ve kol kılları diğerlerinden daha derin yerleşimli kıllardır. Koltuk altı, genital, bacak lazer uygulaması ancak açık cilt rengine sahip kimselerde alexandrite lazer uygulaması en uygun seçenektir. Bu lazerlerin en önemli özellikleri uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır. Hızlı lazerler olduklarından günlük yapılabilen işlem sayı fazladır. İşlem süresi kısadır.

  • Nd-Yag lazer dalga boyu 1064 nm olan bir lazer cihazıdır ve cilt tipi ayırmaksızın her turlu cilde kolayca uygulanabilir. Koruyucu özelliği çok yuksek olan nd-yag lazer, bronz tenlerde ve yaz aylarında da etkili bir çözümdür.Afro-amerıcana (en koyu cilt tipi) larda bile rahatlıkla uygulama yapılabilir. Nd-Yag lazer de alexandrite lazer gibi uygulama yapılan hastada acı hissini en aza indirmeyi amaçlayan bir yapıya sahiptir uygulama süresi uzun bir zaman dilimini kapsamaz.

    Nd-yag lazerin bir diğer özelliği ise kıl dönmesi yani halk dilinde batık diye tabir edilen durumlarda ilk seanstan itibaren gösterdiği iyileşme etkisidir. Bayanlarda batık şikayeti genelde bacak kol altı bikini bölgelerinde yoğunluktadır. Bayanlarda olan bu şikayet erkek hastalarda da sakal üstü sakal altı boyun kısımlarında yoğundur. Artık erkekler de kalıcı epilasyon uygulamasını rahatlıkla yaptırdıkları için onlarda her geçen gün bu rahatsızlıklarından kurtulmaya başlamışlardır. Bu sebeple Nd-yag lazerin kıl dönmesi konusunda da etkinliği uygulama yapılan alanlarda ilk seanstan itibaren görülmüştür. Nd-yag lazerin uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastanın memnuniyetini arttırmaktadır buda derideki kolojen miktarını ve dolaşımı arttırmasından kaynaklanır.

Cilt Bakımı

  • Standart Cilt Bakımı
  • Oksijen Terapi
  • Casmara Maske
  • Anti Aging Bakımlar
  • Leke Tedavileri

Selülit Masajı

Selülit Masajıyla; Lokal dolaşımı ve lenf drenajını arttıran masaj manevralarıyla yağ hücrelerinin volümlerinin azalması sağlanır. Geliştirdiğim selilüt masaj tekniği ile cilt altı, derin yağ tabakaları ve kaslar etkilenir. Her biri 45 – 60 dakikalık olan seanslar haftada 2 veya 3 kez uygulanabilir. Böylece dolaşım hızlanır, yağların parçalanarak lenf drenajına mobilizasyonu/ aktarımı sağlanır, sellülitli deri görüntüsü değişirken, kaslar sıklaşır ve bölgesel incelme elde edilir.Kronik durumuna göre 10. seanstan sonra sellülitli deri görüntüsü düzelmeye başlar veya kesin sonuç elde edilir

Presso Terapi(Lenf Drenaj)

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanabilir?

Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

Lenf Drenaj Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında Hamilelik sonrası oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda Kilo probleminde Selülit probleminde Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir.

Vücut Analizi

Tanita

Merkezimize kilo problemi ile müracaat eden kişilerin boyunu, yaşını, aktivite düzeyini ve diğer gerekli bilgilerini makineye yükleyerek bize vücut ağırlığını ,yağ ve kas oranı ,metebolikyaşını,metobolizmahızını,vücut su oranını,alacağı kaloriyi bir yazıcı çıktısı şeklinde bilgisini sunar.

Kişinin kolları, bacakları ve gövdesi için bölümlendirilmiş sonuçlar vererek yağ kaybı / kas kazanım oranı görülebilir. Her bölüm (Segment) için yağ yüzdesi, yağ kütlesi, yağsız kütle ve yaklaşık kas kütlesini size bir rapor halinde sunacaktır.

TANITA vücut analiz monitorleri BİA (bioelektricalimpadanceanalysis) tekniği ile çalışır. Bu metod vücudun bileşimini analiz eder. Hissedilmeyen çok zayıf ve vücut için güvenli bir elektrik akımı kasların içindeki sıvıda dolaşır. Akım yağ tabakasına rastladığında dirençle karşılaşır, direnç gösteren katmanlar TANITA tarafından değerlendirilip, vücut analiziniz gerçekleştirilir.

Böylece siz kilo verirken, biz de sizin bu kilo kaybınızın gerçekten yağdan olup olmadığını denetleme imkanı bulacağız.Yani eğer kilo verirken kas kaybımız oluyorsa bu yanlış yoldayız demek.Sizin için son derce önemli olan bu ölçümler kliniğimizde cihazımızla gerçekleştirdikten sonra tedaviniz süresince size aralıklı olarak dosya halinde bilgi vereceğiz.